Nasjonalgalleriet, sesong: 201209
-
Nasjonalgalleriet 24.09.2012
Magasinprogram om visuell kultur. Til helgen åpner kunstnorges nye storstue, Astrup Fearnley-museet på Tjuvholmen. Vi får en sniktitt innenfor veggene på det spektakulære bygget. Programleder: Helle Vaagland.
Sist vist på NRK2 fre 28. september 2012 kl. 00:05Ikke tilgjengelig -
Nasjonalgalleriet 17.09.2012
Magasinprogram om visuell kultur. Reklamebyrået Studio Total har skapt full diplomatisk krise etter at de slapp teddybjørner i fallskjerm over Hviterussland som protest mot menneskerettighetsbrudd. Hva er bakrunnen for deres metoder og har de gått for langt denne gangen? Programleder Helle Vaagland møter mannen bak reklamebyrået.
Sist vist på NRK2 fre 21. september 2012 kl. 00:00Ikke tilgjengelig -
Morten Traavik i Nord-Korea 10.09.2012
Han er utskjelt og omdiskutert for sitt samarbeid med regimet i Nord-Korea. I fem intense dager fulgte NRK den norske kunstneren Morten Traavik da han arrangerte norsk 17.mai-feiring i verdens mest isolerte land. I denne unike dokumentaren kommer du på innsiden av et myteomspunnet land og et kunstprosjekt utenom det vanlige. Regi: Vivi Stenberg.
Sist vist på NRK2 lør 25. mai 2013 kl. 22:10Ikke tilgjengelig